5
329 חוות דעת
 
 
 
 
 
לוי מישל
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

הדרך לרישיון

 

החלטתם להוציא רישיון נהיגה ראשון? בשעה טובה! עכשיו כנסו לרכב וחגרו חגורת בטיחות – הדרך ליעד ארוכה:

 
החוק בישראל מאפשר להתחיל ללמוד נהיגה בגיל 16 וחצי ולהוציא רישיון החל מגיל 16 ו- 9 חודשים. במילים אחרות: תוכלו לגשת לתיאוריה כבר בגיל 16 וחצי, אך את שיעורי הנהיגה המעשיים לא תוכלו להתחיל לפני שימלאו לכם 16 ו- 9 חודשים. תהליך הוצאת הרישיון כולל: בדיקות מקדימות, מבחן עיוני (תיאוריה) ומבחן מעשי (טסט).
 

הכנות מקדימות

 
על מנת להתחיל ללמוד נהיגה, עליכם להוציא "טופס ירוק" ולערוך בדיקת ראייה שתקבע האם עליכם להרכיב משקפיים בזמן הנהיגה. את בדיקת הראייה והוצאת הטופס תוכלו לבצע בכל אחת מחנויות האופטיקה המורשות. שם גם יצלמו אתכם לתמונה שתופיע בהמשך על רישיון הנהיגה, אז אל תשכחו לחייך! כשהטופס יהיה מוכן, יש לגשת אתו לרופא המשפחה שלכם על מנת שיחתום עליו ויאשר כי בריאותכם תקינה.
 

חדדו את העפרונות: מבחן התיאוריה

 
מבחן התיאוריה נועד לבחון את הידע שלכם במגוון נושאים, למשל: קריאת תמרורים, היכרותכם עם מערכות הרכב ועם חוקי התעבורה, רמת הבנתכם בכל הקשר לנהיגה נכונה ובטוחה בכבישים ועוד. תוכלו ללמוד לתיאוריה באופן עצמאי באמצעות חוברת תיאוריה אשר ניתן לרכוש בכל חנות ספרים, או באמצעות אתר אינטרנט ייעודי. אם תרצו, תוכלו לערוך איתי מספר שיעורי נהיגה ראשונים לפני שתיגשו למבחן התיאוריה – כך תלמדו באופן מעשי על הכביש ועל התמרורים וחוקי התנועה. עם זאת, אני ממליץ בחום לעבור קודם את מבחן התיאוריה ולערוך את כל שיעורי הנהיגה המעשיים ברצף. אשמח להעניק לכם את כל המידע הנדרש וטיפים מיוחדים לקראת מבחן התיאוריה.
 

עברתם את התיאוריה? אפשר להתחיל לנהוג!

 
לימודי הנהיגה כוללים 28 שיעורים לכל הפחות. כאשר נרגיש מוכנים, תבצעו טסט פנימי המועבר על-ידי המנהל המקצועי של בית הספר. אם תעברו אותו בהצלחה, תופנו לביצוע טסט חיצוני המועבר על-ידי הבוחנים של משרד הרישוי. טרם תיגשו לטסט החיצוני, אשמח לתרגל אתכם את אזורי הטסט המתבצע בפתח-תקווה. הטסט החיצוני אורך לרוב 40 דקות לכל היותר, ובמהלכו אתם נבחנים על מספר דגשים, ביניהם: יכולת השליטה ברכב, עקיפות זהירות ותקינות, ביצוע חנייה, מתן זכות קדימה לרכבים ולהולכי רגל בצמתים ובכיכרות, מעבר בין נתיבים בצורה תקינה, ציות לתמרורים ולרמזורים, קצב נסיעה תקין ועוד. את כל אלו ועוד נלמד ונתרגל במהלך השיעורים עד שתגיעו לרמת שליטה מושלמת!
 

עברתם את הטסט? מזל טוב!

 
לאחר שתקבלו ממני טפיחה מתרגשת על השכם, אעניק לכם גם שי קטן - שלט "נהג/ת חדש/ה" צהוב ומשמח.

שיהיה בהצלחה, מישל לוי
 
מורה לנהיגה בפתח תקווה